הכול על דק WPC – החומר הפולימרי של דק ללא טיפול ותחזוקה שוטפת

הכול על דק WPC – החומר הפולימרי של דק ללא טיפול ותחזוקה שוטפת

עץ הוא חומר בנייה נהדר, אשר מלווה את המין האנושי מזה שנים רבות. אין תרבות שלא עושה בו שימוש נרחב. האפשרויות איתו רחבות ביותר, התועלות ממנו משמעותיות, הוא זמין בכל מקום – לא פלא, שהשימוש בעץ נפוץ כל כך. מצד שני, יש לו גם לא מעט חסרונות. על רקע חשיבות העץ וגם הניסיון למצוא פתרונות לחסרונותיו, יוצרים מדי פעם מוצרים פורצי דרך בתחום זה. אחד מהם, מעניין במיוחד, הוא WPC. מה זה אומר? במה הוא שונה מעץ רגיל כחומר גלם? ולאילו מטרות משתמשים בו?

מהו דק WPC ?
Wood-plastic composites או WPC הוא מוצר עץ חדשני, אשר ניתן לשימוש גם עבור דקים.
הוא מבוסס על הרכב חומרים של 70% עץ, 20% פלסטיק לא רעיל (PVC)
תוספת 10% חומרי הגנת קרינה (UV) מגן בעירה, מגן שחיקה ודוחה כתמים.
שילוב זה הוא רעיון חדש יחסית, מאחר שהפלסטיק עצמי הוא חומר מודרני, שלא היה קיים בעבר.
השילוב יכול לספק יתרונות שונים, כאשר בשילוב מסוג WPC, יש גם יתרונות ביחס לסוגי דק עץ אחרים. כמו כן, הוא עומד בתקנים שונים, בינלאומיים ומקומיים. דק WPC מכונה גם דק סינטטי או דק פולימרי. שילוב העץ והפלסטיק, מאפשר ליצרני המוצר להפיק אותו במגוון רחב של אפשרויות שימושיות. פני השטח שלו למשל, עשויים להיות דמויי עץ ממש, חלקים או אחרת. ניתן לדמות באופן ריאליסטי סוגי עץ שונים, כגון טיק. גם הצבע והגוון, יכולים להיות דמויי עץ טבעי או דמויי עץ צבוע (בצבע לבן למשל).

יתרונות של דק WPC מול עץ רגיל
התקן ושכח – היתרון העיקרי של דק סינטטי מסוג WPC הוא שאין צורך לתחזק אותו, כפי שמתחזקים דק מבוסס עץ רגיל. אמנם סביר שתבצעו ניקוי בסיסי או ניגוב אבק מדי פעם, אבל לא תידרשו לבצע עבודות תחזוקה מורכבות יותר, אשר נפוצות מאוד בעולם העץ. לא תידרשו לשמן אותו בכדי להבטיח שיישאר במצב טוב – הוא נרכש במצב טוב וגם נשאר כך לאורך שנים. למעשה, יש עליו 20 שנות אחריות! גם לא תצטרכו לצבוע אותו – הוא מותאם לרמת הקרינה בישראל ושומר על צבעו היטב.

שומר על מבנה יפה ותקין – המבנה של דק WPC לא מתעוות עם הזמן, אינו רגיש למים והוא גם לא מפתח עובש. פני השטח שלו לא יתפרקו והוא לא יפתח "קוצים". עמידותו בפני מזיקים, מונעת גם מהם להרוס אותו בהדרגה. הוא אף כולל תכונות לדחיית כתמים.

נראה בדיוק כמו עץ – דק WPC הוא בעל מראה קלאסי ואלגנטי של עץ. למעשה, הוא מגיע במגוון רחב של דגמים, אשר מציעים גוונים ומרקמים שונים של עץ. גוונים אלה לא דוהים! הבדל משמעותי ביחס לאלטרנטיבות.

ניתן לעיבוד בדיוק כמו עץ – מוצר ייחודי זה לא רק נראה כמו עץ, אלא גם ניתן לעבד אותו (בניסור וכדומה) כמו עץ. החומרים המשולבים בו מוטמעים לכל העומק – זה לא מוצר חלול או בעל שכבת הגנה בלבד. לכן, פעולות דוגמת שיוף חלקו החיצוני, לא פוגעות בתועלת תכונותיו.
טמפרטורה נוחה – דק WPC לא מתחמם מאוד כמו דקים סינטטיים אחרים – תכונה חשובה, במדינה חמה כמו שלנו.

חסכון כספי – הצמצום הדרמטי בצורך בתחזוקה, מתבטא עבורכם בחסכון מתמשך בעלויות השוטפות. כמו כן, מאחר שמוצר זה סובל פחות מבלאי ונזקים, מצטמצם גם הצורך בהחלפתו – חלקית או מלאה. גם לכך יש השלכות של חסכון כספי.

חסכון בזמן – תחזוקה לוקחת זמן. ככל שגודל המשטחים שמותקנים גדול, כך זמן התחזוקה שנחסך גדול. אם התלבטתם לגבי התקנה בין השאר בגלל היבט הזמן שייקח לטפל בעץ, עם WPC אין מה להתלבט.

השימושים של דק ללא טיפול – WPC
אז מה עושים עם מוצר מיוחד כזה? את התשובה ניתן לחלק לשניים: מההיבט של אילו דברים ניתן לבנות, האפשרויות מגוונות בדיוק כמו עם עץ רגיל. ניתן לבנות כאמור דק ממשטחי WPC. שימוש קלאסי לכך, הוא למשל בניית דק לגינה. ניתן לבנות ממשטחי WPC גם גדרות. עוד אפשרות, היא בניית פרגולות – סוג מבנה, אשר מיועד ספציפית לספק הגנה מפני מזג האוויר, כולל שמש עזה וגשם רב. באופן טבעי, הפרגולה עצמה תצטרך להיות עמידה בפני השחיקה המתמדת בעקבות החשיפה להם. זה יכול להיות גם שימוש בעץ זה עבור מעקים, דלתות, כמשטחי רצפה למקלחונים, לבניית אדניות לצמחים (תודות לכך שהמוצר אינו סופג מים) ועוד – הכול תלוי בדמיון שלכם.

תשובה נוספת לשאלת השימוש, היא מההיבט של היכן מתאים להשתמש בו. ראשית, מאחר שמדובר בעץ, התשובה היא בכל מקום שבו משתמשים בעץ. אבל באופן מיוחד, מוצרים מבוססי WPC שימושיים, היכן שיש ליתרונותיו המיוחדים, חשיבות גדולה מהרגיל. במבני ציבור, גנים ציבוריים וכדומה, יש שילוב של שחיקה גדולה וצורך לחסוך בעלויות חומרים (מאחר שנעשה שימוש בחומרים בהיקף נרחב מאוד) ותחזוקה. גם בשימוש פרטי, WPC אשר מיושם במבני חוץ (בהם הצורך בתחזוקה רב במיוחד), יהיה עמיד יותר מעץ רגיל. למשל עבור בניית "ארגזי רוח" לגגות.
דק סינטטי פולימרי ניתן להתקנה גם באמצעות ברגים וגם במה שמכונה "התקנה נסתרת", כך שהוא בלתי מוגבל מבחינת השימושים.

באדיבות אתר טוב תודה.

מבצע קיץ על גדרות ודקים סינטטיים!

גדר סינטטית בצבע חום
אגוז עם 20 שנות אחריות

כולל עמודי מתכת עד לגובה של שלושה מטרים עם 20 שנות אחריות

333 ש"ח

ניתן לקבל חיתוך אלכסוני / שפיץ בתוספת מחיר

דק פולימרי בצבע חום
אגוז מוגן UV

כולל מחברים מוגני UV עם סיבי פחם
להתקנה נסתרת עם 20 שנות אחריות

349 ש"ח למ"ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה

המבצע מוגבל ותקף עד סוף המלאי ט.ל.ח. | המבצע תקף לצבע חום בלבד

צוות בולדק ישמח לסייע לך לסייע במידע והצעת מחיר. איך נוח לך לשוחח?
טופס פנייה