האם כל הדקים הסינטטיים הם אותו הדבר? כל ההבדלים במאמר שלפניכם

"דק סינטטי זה דק סינטטי" , "כולם אותו הדבר לא?"  – אז זהו שלא!

הדקים הסינטטיים מתחלקים למספר משפחות :

דק סינטטי כל מה שצריך לדעת

דק סינטטי חלול

דק זה אינו מומלץ לשימוש בישראל כלל! הדק הסינטטי החלול בנוי מחומרים פלסטיים ממוחזרים, הדק החלול פריך , נוצר עיבוי בחלק הפנימי של הלוח ולאחר תקופת זמן לא ארוכה, בגלל תנאי האקלים הקשים בישראל , הדק ישבר או יסדק או יקבל חורים ולבסוף ישבר ל2 חתיכות.

דקים סינטטים מצופים

אחת ממשפחות הדקים הסינטטייים הפופולרית בישראל. רוב הדקים המגיעים לישראל הם ללא תוו תקן ישראלי ! הדקים המצופים בנויים באותה שיטה של חומר דחוס (MDF ) עם ציפוי או חומרים פלסטיים שהם גם מצופים בשיטה של קואקסטרוזיה. החיסרון שהדקים האלו מתחממים בקיץ , מתעווטים! ומאחר ומדובר ב 2 חומרים שונים השואפים להתנתק האחד מהשני, לאחר תקופה לא ארוכה הציפוי מתנתק מהחומר הפנימי ולמעשה אנחנו נקבל חומר לא מוגן.

חיסרון נוסף: לא ניתן לחדש את החומר. וברגע שגררנו שולחן כבד על הדק או שנפל לנו כלי כבד ששרט את הדק, אנחנו פגענו בשכבת הציפוי הדקה העליונה ושוב קיבלנו למעשה חומר שאינו מוגן!

דק סינטטי מצופה

לוחות הדק הסינטטי של חברת בול-דק

בניגוד לחומרים שהזכרנו קודם, הדק הסינטטי פולימרי של בול דק הוא למעשה "עץ ללא טיפול": הלוח מורכב מ70% עץ , 20% פלסטיק   HI DENSITY  פוליטילן, פלסטיק שטמפרטורת השירות שלו היא גבוהה מאוד! החומר בעל משקל סגולי כבד, מרגיש כמו עץ ומתנהג כמו עץ! אינו מתחמם כמו דקים סינטטיים אחרים, אינו מתעווט ומקבלים עליו תעודת אחריות של 20 שנה, והכי חשוב ללא טיפול כלל!

ניתן לחתוך את לוחות הדק הסינטטי של בול-דק לפסים , ריבועים ללטש ולעבד אותו באותם הכלי נגרות המתאימים לעץ.

ונוכל לבנות ממנו (חוץ מדק לגינה) כל דבר: כמו מעקות , גדרות , פרגולות ועוד, ללא פגיעה בחלק העליון שלו. וגם עם פגענו לא קרא דבר!

בניגוד לדקים הסינטטיים האחרים, ההתקנה של לוחות בול-דק היא התקנה סמויה בעזרת אביזרים העשויים מאותו חומר פלסטי איכותי   HI DENSITY  פוליטילן, כאשר האביזר מתחבר מהצד של הלוח בעזרת ברגי נירוסטה איכותיים.

אפשרות התקנה יחודית נוספת ללוחות של בול-דק: קדיחה בחלק העליון של הלוח בדומה להתקנה של דקים מעץ, כאשר אנו מקבלים את המראה הקרוב ביותר לדק עץ מבלי החסרונות של העץ!

אין אנו צריכים לטפל בדק או לשמן או לצבוע אותו, הדק דוחה כתמים, אינו דליק והוא חומר בניה "ירוק" המותאם לרמת הקרינה בישראל.

דק סינטטי מצופה
דק סינטטי מצופה