דק סינטטי לבריכה

deck_brown_teak
deck_brown_teak

מתקינים דק לבריכה? סתם נכנס לנו משהו לעין, אנחנו לגמרי מפרגנים. שנייה לפני שאתם ממהרים לבחור דק, חשוב לדעת שלא כל סוגי הדקים מיועדים לבריכות. דק לבריכה חשוף לשמש קופחת ומים, ולכן כשבוחרים דק לבריכה רצוי לבחור בדק פולימרי. בטיפ הבא תוכלו להתלבט איתנו איזה דק לבריכה לבחור , לשמוע איך מתחזקים דק לבריכה ומה המחירים של דק לבריכה. שנצלול לטיפ?

סוגי דק לבריכה

כנגד ארבעה דקים דיברה בריכה, ארבעתם טובים ועמידים מפני מים וגשם. אבל לכל אחד יש גם יתרונות וחסרונות. אנחנו כאן כדי לספר לכם אותם, כך שתקבלו את ההחלטה הכי טובה עבורכם:

דק איפאה לבריכה

כששאלנו בעלי מקצוע מתחום עבודות העץ לגינה איזה דק לבריכה מומלץ, כ-47% מהם בחרו בדק חום טיק. וזה לא במקרה – מדובר בדק חזק ודחוס במיוחד שעמיד למים ולכן מתאים לבריכה כמו כפפה ליד. בנוסף, מכיוון שהוא שומני מטבעו הוא לא דורש תחזוקה גבוהה. כך שגם אם חיפפתם קצת ולא הקפדתם על חידוש דק כל שנה, ונזכרתם לטפל בדק לאחר 3-4 שנים מצבו יהיה עדיין טוב. דק איפאה אומנם יקר יותר בהשוואה לדק אורן, אבל עלותו סבירה ביחס לחלופות אחרות בשוק כמו דק סינטטי או טיק בורמזי, ולכן הוא נחשב פופולרי במיוחד.

דק סינטטי לבריכה

דק פולימרי עשוי משבבי עץ מעורבבים בדבק, בשונה מדק רגיל שמורכב מלוחות עץ מסותתים. בזכות העובדה שהוא מגיע בשלל דוגמאות וצבעים, תתקשו לזהות שמדובר למעשה במתחזה לעץ (טוב, עד שתדרכו עליו  ותרגישו שהמגע יותר דומה לפלסטיק מלעץ). ההתקנה של דק פולימרי היא התקנה נסתרת, שהברגים בה פנימיים ולא נראים על הדק עצמו, מה שמשלים את המראה האסתטי של הדק.

דקים מעץ דורשים תחזוקה שוטפת אחת לשנה, וכשמדובר בדק לבריכה, התחזוקה גבוהה יותר בשל המפגש של הדק עם המים. אבל לא כך אצל ידידינו הפולימרי – היתרון בה"א הידיעה של הדק הפולימרי הוא שהוא לא מצריך תחזוקה כלל. ברגע שהתקנתם אותו אין צורך לגעת בו יותר – לא לשייף ולא שמן. כך שלמרות שמחירו הראשוני גבוה יחסית, הדק הסינטטי משתלם כלכלית לאורך זמן.

מלבד המחיר הגבוה, לדק הסינטטי יש חיסרון נוסף בהתקנה ליד בריכה – מכיוון שהוא נוטה להתחמם בשמש לא יהיה לכם כל כך נעים לדרוך עליו ברגליים יחפות.

דק במבוק לבריכה

מדובר בדק שעשוי משבבי במבוק דחוסים. לדק הבמבוק יש מספר תכונות שהופכות אותו למושלם בהתקנה ליד בריכה. ראשית, הוא כמעט שלא מצריך תחזוקה, למעט שימון פעם בשנה, וגם זה רק כדי לשמור על המראה ההורס שלו. חוץ מזה, הוא לא סופג חום כמו דקים אחרים ויאפשר לכם ללכת על הדק בלי למלמל "אווץ, אווץ'" אחרי כל פסיעה.

אם זה לא מספיק, לדק הבמבוק יש שני צדדים – האחד חלק והשני מחורץ. אם יש לכם ילדים קטנים בבית שאוהבים לרוץ ליד הבריכה, או שיש בבית בעלי מוגבלויות, תוכלו להתקין את הדק על הצד המחורץ שלו כדי למנוע החלקה.

ומה בנוגע לחסרונות? דק במבוק נמצא בסקאלה הגבוהה יחסית של מחירי דקים, ועולה יותר מדק איפאה.

דק טיק בורמזי לבריכה

דק טיק בורמזי הוא היגואר של המכוניות, הרולקס של השעונים, הקרם דה לה קרם.. בקיצור הבנתם. הטיק הבורמזי הוא כנראה הדק האיכותי ביותר, שמגיע עם שמן פנימי ובזכות כך מגן על העץ בצורה מושלמת מפני כניסה של מים וגם מזיקים. בנוסף, לטיק הבורמזי יש מראה אלגנטי ויוקרתי במיוחד, והוא עמיד במיוחד מפני שמש ושינויי מזג אוויר.

נשמע מושלם מדי? אתם צודקים. הטיק הבורמזי הוא דק מאוד אבל מאוד יקר, ולכן לא יתאים לכיס הממוצע.

טיפים להתקנת דק לבריכה

התקנת דק לבריכה כוללת תכנון מקדים של הדק, הקמת בסיס לדק, בניית תשתית ולבסוף צביעה של הדק.

למרות שהתקנת דק לבריכה יחסית דומה להתקנת דק סטנדרטי, היא דורשת בניית תשתית חזקה עוד יותר, וכן התייחסות לשיקולים שונים כמו חומרים אוטמי מים ואופן התקנת הבריכה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון:

יש הבדל בין התקנת דק בבריכה שחפורה בתוך הקרקע, לבריכה שמותקנת מעל הקרקע. לרוב, בריכות שמותקנות מעל הקרקע הן בריכות קנויות של אינטקס ((INTEX סביבן מתקינים את הדק. בבריכות כאלה נהוג להתקין דק מוגבה; כלומר שאינו צמוד לרצפה והגישה אליו היא באמצעות מדרגות שמחוברות אל הדק. מכיוון שבריכות כאלה דורשות קונסטרוקציה כפולה מעל פני הקרקע מדובר בהתקנה מורכבת יותר.

קונסטרוקציה לדק בונים מעץ או ברזל. לרוב משתמשים בקונסטרוקציה מעץ מכיוון שהיא האופציה הזולה יותר, אבל מכיוון שקונסטרוקציה מעץ מותקנת באדמה היא חשופה ללחות שעלולה לגרום לריקבון לעץ. כמובן שהסכנה גבוהה יותר כאשר מדובר בדק לבריכה. לכן, חובה לצפות את קורות העץ בזפת כדי למנוע ריקבון של העץ. כמובן שאם יש לכם תקציב שמאפשר זאת, כדאי לבחור בקונסטרוקציה מברזל שהיא המומלצת יותר.

על קוצו של בורג – כשמתקין הדקים מקבע את הדק חשוב לוודא שהוא משתמש בברגים מנירוסטה שעמידים למים, בהשוואה לברגים פשוטים מסיבית שנוטים להחליד ולהישבר עם הזמן.

deck_brown_teak
deck_brown_teak
ליצירת קשר עם מנהל המכירות של בול דק, בחר את הדרך המתאימה לך
טופס פנייה
*
*
דילוג לתוכן