דקים סינטטים, עץ טבעי – מה עושים ואיך מחליטים?

סדר בבלאגן

מדי יום-ביומו אנחנו נתקלים בשאלה מה ההבדלים בין לוחות עץ טבעי ללוחות סינטטיים (דק סינטטי) וללוחות עץ ללא טיפול (דק פולימרי – WPC) והחלטנו לסייע לכם לעשות קצת סדר ולקבל קצת יותר ידע בתחום.

בגדול ישנם שלוש משפחות עיקריות של מוצרים:

1. עץ –על כל סוגיו וגווניו

2. חומרים סינטטיים (דק סינטטי) – בעיקר חומרי פלסטיק או עץ גרוס מצופים בשיטה של קו-אקסטרוזיה

3. עץ ללא טיפול-חומר המורכב מרביתו מעץ ושומר על מראהו החמים והטבעי של העץ אך פותר אותנו מהמגרעות של עץ רגיל כמו ריקבון,שימון,צביעה או כל תחזוקה אחרת

ולהלן ההבדלים:

1. על מהות העץ – אין טעם להכביר במילים הרי כולנו מכירים משחר ילדותנו.

2. חומרים סינטטיים (דקים סינטטים) – הם פתרון יצירתי לשימוש בחומר ממוחזר (בעיקר PVC) פלסטיק שאינו מתכלה ומוכר כחומר רעיל ולא ידידותי בעל טמפרטורת שירות נמוכה (בגלל זה השם הרע של דקים סינטטיים מתחממים) או עץ גרוס עם דבקים ותוספת ציפוי להגנה בדומה ל MDF. 

3. עץ ללא טיפול (דק פולימרי) – הינו חומר מלא (SOLID ) השומר על המראה הכי קרוב לעץ הטבעי ובזכות תוסף פולימרי (בדרך כלל HDPE) וחומרים מלכדים שמסייע לשמור על הלוח לאורך שנים רבות ולהגן עליו מפני מזיקים, ספיחת מים, קרינת השמש ,פגעי מזג האויר, שריפה, ושאר תחלואות של עץ טבעי.

לכל אחד מאיתנו יש את ההעדפות האישיות שלו לכל אחד מהמוצרים ולכן אנחנו יכולים לבחור את המוצר המתאים לשימוש אותו אנחנו מבקשים ליישם.
בבואנו לבחור את המוצר המתאים ביותר עלינו להתחשב בפרמטרים מהם מורכב המוצר והאם הוא מתאים לשימוש אותו אנחנו מבקשים ליישם:
האם אנחנו מעוניינים לטפל, לתחזק, לצבוע, לשמן?

או שאנחנו מעדיפים מוצר שיפתור אותנו מטיפול רציף ומהשתעבדות לדק, לפרגולה, לספסל, לחיפוי הבניין כך שנוכל להנות ממוצר הכי קרוב למראה הטבעי אך ללא דאגות, לבחור את הצבע המתאים לנו, את רמת הגימור, את המראה הטבעי מבלי להשחית את זמננו בטיפול ולחסוך כסף רב בעלויות שמן, צבע ובעלי מקצוע שיעשו עבורנו את העבודה או אנחנו עצמנו נשתעבד לדק, לפרגולה ,לגדר, לחיפוי הבניין – מה אתם חושבים? 

אם ברצונכם בדק ללא טיפול המחזיק מעמד לאורך שנים, בעל מראה טבעי, נוח ונעים למגע – צרו עמנו קשר ונסייע לכם למצוא את הדק מתאים לכם. 

עץ ללא טיפול בעל מראה טבעי

עץ טבעי המצריך טיפול ושימון

דק סינטטי בעל  ציפוי מתקלף

ליצירת קשר עם מנהל המכירות של בול דק, בחר את הדרך המתאימה לך
טופס פנייה
*
*
דילוג לתוכן