חשיבות של בחירת דק מלא ולא מצופה

בבואנו לבחור דק סינטטי אחד הפרמטרים החשובים הוא איכות המוצר ועמידותו לאורך שנים רבות ולכן מומלץ לבחור בדק שהוא מלא (SOLID) ולא דק מצופה היות ואין לנו שליטה על עובי הציפוי שבו משתמש היצרן ועל החומר הפנימי ממנו מורכב הדק.

חלק ניכר מהדקים המיובאים לישראל מורכבים מפסולת של מפעלי פלסטיק או שאריות של עץ גרוס בתוספת דבקים שלהם מוסיפים ציפוי ,דקים אלו נוטים להתחמם באופן ניכר יותר מדק מלא היות והחומר הפנימי "כלוא" בתוך הציפוי ולא יכול להתפשט ולהתכווץ באופן שווה יחד עם הציפוי.

אחת הבעיות היא שהציפוי שואף להיפרד מהליבה ,מתנפח,ונוטה להתעווט בגלל הצורך הטבעי והטרמי של חומרים ,בנוסף לכך  חלק ניכר מהדקים הפלסטיים מורכבים מפלסטיק מסוג PVC חומר רעיל (POLY VANIL CHLOROID) חומר רעיל שמשחרר כלור בטמפרטורות של מעל 35% ולא ניתן למיחזור ולכן מצאו לו "פתרון יצירתי" בצורת דק,ולא בטוח שהיינו מעוניינים להכניס לביתנו ולחשוף את ילדינו לכלור או רעלים המשתחררים מדקים שאיננו יודעים את מקור המרכיבים שלהם.

יתרון נוסף לדק מחומר מלא (SOLID)  בניגוד לדק מצופה הוא האפשרות לליטוש וחידוש במידת הצורך,בניגוד לדק בעל ציפוי שבמידה ונחרץ כתוצאה מחריטה,שחיקה,או כל סיבה אחרת שמחייב אותנו להחליף את הלוח ואילו בדק מחומר מלא ניתן ללטש אותו קלות בנייר זכוכית מספר 320 -280 ולהעלים את השריטה מבלי צורך להחליף את הלוח ומבלי לפגוע בפני השטח ובמרקם הלוח.

תדרשו לוח שבו כל התוספים (מגן קרינה UV,מגן שחיקה,מעכב בעירה,מגן כתמים,ועוד…) בכל עובי הלוח ולא רק בציפוי שבאופן טבעי נשחק עם הזמן כך שתקבלו לוח עמיד לשנים רבות ותמורה מלאה להשקעה שלכם

דק סינטטי בצבע דובדבן
דק סינטטי חום
Call Now Button