דק סינטטי ודשא סינטטי – השילוב המושלם למרפסת

דשא ודק סינטטי למרפסת – כל מה שרציתם לדעת!

שילוב של דק סינטטי במרפסות עם דשא סינטטי הפך להיות טרנד עיצובי לכל דבר בעולם אדריכלות הנוף. דק סינטטי משרה אווירה חמימה וכפרית בעוד שדשא סינטטי משלים אותו ומעניק מראה טבעי ורענן.

אם חלמתם בעבר על בית ירוק עם גינה ומצאתם את עצמכם גרים בבניין דירות עם מרפסת קטנה אז הכתבה הזאת במיוחד בשבילכם. כל הדרכים להפוך את המרפסת שלכם לגינה ירוקה בקומה החמישית.

 

דשא סינטטי למרפסת, צפיפות סיבים גבוהה או נמוכה?

דשא סינטטי משתנה קודם של לפי רמות הצפיפות שלו. אז איך בוחרים? אם מדובר במרפסת קטנה שיש בה שימוש גבוה אז מומלץ לבחור בדשא סינטטי עם צפיפות גבוהה שיהיה עמיד בפני דריכה.

אם מדובר בגג או מרפסת צדדית, שאתם נוהגים לצאת אליהם פעם בתקופה או במרפסת גדולה מחמישים מ"ר בה הדריכה והשחיקה מתפזרים לאורך משטח גדול יותר אז ניתן לבחור גם בדגמים עם צפיפות ממוצעת.

בסופו של דבר, ככל שצפיפות הסיבים תהיה גבוהה יותר כך לדשא הסינטטי תהיה עמידות גבוהה יותר לאורך שנים והסיבים שלו יישארו זקופים גם לאחר דריכות רבות.

גרים בדירה שכורה ולא רוצים להשקיע כסף רב? אין בעיה. יש כיום סוגי דשא סינטטי במחירים זולים, המיועדים להתקנה לתקופות קצרות.

גרים בבית משלכם? רוצים שלדשא הסינטטי יהיה מגע רך ונעים שהוא יראה טוב לאורך זמן? בחרו בצפיפות סיבים גבוהה.

דשא סינטטי ירוק או עם ארבע גוונים?

 

דשא סינטטי בעבר היה מיוצר בצבע ירוק זית שממש לא נראה טבעי. מאז שנות ה-90 היצרנים המובילים בענף החלו לייצר דשא סינטטי במראה טבעי וכיום ניתן למצוא סוגי דשא סינטטי המדמים זנים טבעיים של דשא סינטטי.

אם אתם אוהבים דשא סינטטי במראה ירוק בריא אז בחרו בדשא סינטטי המשלב בתוכו שניים עד שלושה גוונים של ירוק. אוהבים דשא סינטטי במראה טבעי? בחרו בדגמים עם ארבעה גוונים, המשלבים בתוכם צבעי ירוק, צהוב וחום הממחישים את שלל הגוונים המצויים בטבע.

מה התקנים שחייבים לבדוק לפני שרוכשים דשא סינטטי למרפסת?

קודם כל בדקו האם לדשא הסינטטי יש אישור מעכבי בעירה. במקרים שסיגריה נפלה על הדשא הסינטטי, גחל מהמנגל או כל מקור אש גלויה עלינו לדעת שהדשא הסינטטי שלנו בטוח לשימוש. היבואנים המובילים משווקים דשא סינטטי עם אישור מעכבי בעירה של מכון התקנים הישראלי ואף יציגו את האישור לכל דורש.

הגנת UV מפני נזקי השמש, חשובה לשמירת מרקמו וצבעו של הדשא הסינטטי במרוצת השנים. הדרגה הגבוהה ביותר, שניתן לקבל בבדיקה היא דרגה 7. ככל שהרגה נמוכה יותר מ-7 כך הסיכוי שהדשא הסינטטי ישנה את צבעו ומרקמו לאורך השנים מול השמש היוקדת.

תקן אי רעילות מבטיח כי בייצור הדשא הסינטטי לא משלבים מתכות כבדות כמו קדמיום ועופרת והם בטוחים לשימוש בקרבת ילדים ובעלי חיים. בדיקה זו שאולה מתחום בטיחות הצעצועים והיצרנים המובילים בענף מייצרים לפי הסטנדרטים המחמירים בעולם.

מחירים של דשא סינטטי למרפסת

לדשא סינטטי מחירים המשתנים מסוג לסוג. דשא סינטטי למרפסת יכול להיות בטווח מחירים רחב מאוד שיתאים לכל כיס ושימוש. בסופו של דבר נרצה לדעת כמה הפרויקט יעלה לנו. חילקנו את מחירי הדשא הסינטטי לשלוש דרגות:

דשא סינטטי במחירים זולים – דשא סינטטי מסוג זה ישמש אותנו לרב לשימוש קצר מועד או באזורים בהם יש דריכה מועטה. דגמים בקטגוריה זו מאופיינים לרב בגובה סיב קצר בין 7 מ"מ ועד 20 מ"מ. טווח מחירים נע לרב בין 20 ל-35 ₪ למ"ר. מתי מומלץ לבחור בסוג זה? לדירות שכורות, תערוכות, אירועים או מסיבות.

דשא סינטטי במחירים ממוצעים – דשא סינטטי מסוג זה מיועד לשימוש ביתי במרפסות בהם יש שימוש ממוצע לטווח ארוך. מחירים בקטגוריה זו נעים לרב בין 40 ₪ למ"ר ועד 70 ₪ למ"ר. גובה סיבים מומלץ בין 30 עד 45 מ"מ. מתי מומלץ לבחור בסוג זה? בכל אזור בו תרצו דשא סינטטי איכותי לטווח ארוך.

דשא סינטטי מחירים גבוהים – דשא סינטטי מסוג זה מיועד לשימוש ציבורי, עסקי או אזורים עם בהם יש שימוש ספורטיבי עם דריכה מעל לממוצע. מחירים נעים לרב בין 85 ₪ ל-120 ₪ וגובה הסיבים המומלץ כאן הוא בין 40 ל-48 מ"מ. מתי מומלץ לבחור בסוג זה? באזורים המיועדים לספורט, עסקים, משחקי ילדים ואזורים ציבוריים.

דשא סינטטי למרפסת – התקנה מקצועית או עצמית?

באופן כללי, התקנת דשא סינטטי במרפסת או בגג היא די פשוטה לביצוע וניתן לחסוך כאן כסף רב. בסך הכל צריך לפרוש את המרבדים, לחתוך אותם בקצוות ולהתאימם לשטח. לאחר מכן  נבצע הדבקה בצדדים ונבריש את הסיבים.

מתי כדאי לבחור בהתקנה עצמית? אם מדובר במרפסת קטנה מ-30 מ"ר אז סביר להניח שתוכלו להתקין את הדשא הסינטטי במרבד אחד עד שלושה – דבר שמקל מאוד על ההתקנה. אם יש לכם ידיים טובות וחוש טכני ונראה כי המשימה קטנה עליכם ובמקרים בהם יש לכם זמן פנוי ותרצו לחסוך את כספי ההתקנה.

מתי לבחור בהתקנה מקצועית? במרפסות אי סימטריות בהם צריך דיוק בחיתוך והדבקה. במרפסות גדולות, בהם יש צורך במספר רב של מרבדים של דשא סינטטי להשלמת ההתקנה. במקומות בהם חשוב לכם רמת הגימור ואיכות ההתקנה לאורך שנים.

רוצים לבחור דשא סינטטי למרפסת וצרכים ייעוץ מקצועי? פנו למומחים שלנו באתר דשא קבוע וקבלו את כל המידע הנחוץ לכם!

Call Now Button

מבצע קיץ על גדרות ודקים סינטטיים!

גדר סינטטית בצבע חום
אגוז עם 20 שנות אחריות

כולל עמודי מתכת עד לגובה של שלושה מטרים עם 20 שנות אחריות

333 ש"ח

ניתן לקבל חיתוך אלכסוני / שפיץ בתוספת מחיר

דק פולימרי בצבע חום
אגוז מוגן UV

כולל מחברים מוגני UV עם סיבי פחם
להתקנה נסתרת עם 20 שנות אחריות

349 ש"ח למ"ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה

המבצע מוגבל ותקף עד סוף המלאי ט.ל.ח. | המבצע תקף לצבע חום בלבד